Pazarlama

Fikir #1: Ekran Koruyucu Film İçin Yaratıcı Gerilla Pazarlama

Akıllı telefonlar için yarı telefon fiyatına satılan tam gövde koruyucu filmleri biliyorsunuz. Telefonunuzu darbeye, sıvıya ve ısıya karşı koruyor.

Peki koruyucu film satan marka, ürününü nasıl yaratıcı anlatabilir? Nasıl hedef kitlesine ulaşabilir?

Koruyucu film satıcısı Dafoni markası olduğumuzu düşünelim. Hedef kitlemiz akıllı telefon sahibi insanlar. Peki bu kitleye nereden ulaşırız? Tüm akıllı telefon sahiplerinin uygulama yüklediğini biliyoruz.

Uygulama marketleri (Appstore, google play vs..) hedef kitlemize ulaşmak için ideal mecra gibi görünüyor. Bu kanaldan iletişime Geçmek mantıklı. Ama nasıl?

Bir dizi uygulama yapsak?

Uygulamalarımız sadece “Dafoni Screen Guard”a ihtiyaç duymalı. Çok basit, tek ekran ve resimden oluşan uygulamalar koruyucu filmleri sıra dışı metodla anlatmalı ve akılda kalmalı.

Görenin gülümseyerek paylaşmak isteyeceği uygulamalar yapmalıyız. Dafoni reklamını yapmıyor gibi reklam yapmak hedefimiz.

 Fikir 1: Kül Tablası Uygulaması

Evernote Camera Roll 20150120 114701 Evernote Camera Roll 20150120 3114701

Arkadaş ortamınızda sohbet ediyorsunuz. Bir sigara yaktınız ve cebinizden telefonu çıkarıp “Dafoni Kül Tablası” uygulamasını açtınız.  Uygulama sadece kül tablası resminden oluşuyor. “Bu uygulama Dafoni Creen Guard gerektirir. Korunduğunuza emin olun.” uyarı mesajıyla karşılıyor. Sigara külünü telefonayani uygulamadaki kül tablosu resmine bıraktınız. ( Doğru okudunuz )

Telefonunuz için endişelenmiyorsunuz çünkü Dafoni koruyucu filme sahipsiniz.

Bırakın bu uygulama hiç kullanılmasın. Amacımız milyonlarca indirilme, sadık kullanıcı kazanmak değil zaten. Ürünümüzün özelliklerini anlatabilmek asıl amacımız. Hiç bir rakibin olmadığı uygulama marketinde tek başına ve yaratıcı şekilde at koşturma fırsatından bahsediyorum.

 

Fikir 2: Yumurta Kırıcı Uygulaması

Siz de yumurtayı tezgaha vurarak kıranlardan mısınız? Bu uygulama tam sizlik. Artık iPhone’unuzda da yumurta kurabileceksiniz. Yumurta darbesi koruyucu film olduğu için telefona zarar veremez, içiniz rahat olsun.

 

Evernote4 Camera Roll 20150120 150545

Fikir 3: Ayakkabı Çekeceği ( Kerata) uygulaması

Evden çıkarken tutacak aramaya son. Cep telefonunuz artık tutacak kadar sağlam ve fonksiyonel.

Evernote6 Camera Roll 20150120 150545

 

Fikir 4: Çay / Kahve Tabağı uygulaması

İnsanın kendi çay tabağını taşımasından daha güzel bir şey olabilir mi? Sıcak bardak, damlayan kahve kimin umurunda? Dafoni koruyucu film varsa gerisini düşünmeyin. Kahve Tabağı uygulamasından bir altlık seçin ve bardağınızı gönül rahatlığıyla telefonunuzun üstüne koyun.

Evernote5 Camera Roll 20150120 150545

 

Fikir 5: Masa Tenisi Raketi  Uygulaması

Spor yapmak, pinpon oynamak için neyi bekliyorsunuz? Raket taşıma derdine son! Dafoni raket uygulaması ile her akıllı telefon rakete dönüşüyor.

Evernote Camera Roll 20150120 150544 Evernote Camera Roll2 20150120 150544

 

Fikir 6: Kesme Tahtası Uygulaması

Cherry domates salatası için bu uygulama aşçılığınızı her yerde konuşturabileceksiniz.

Evernote Camera3 Roll 20150120 150544

 

 

Bunun sizden bekliyorum :) Akışına bırakın ve yorum yazın.

Fayda odaklı uygulamalar pazarlamanın gittiği yer. Gerilla pazarlamanın ruhunu fayda odaklı pazarlamaylabirleştirince işler daha kolay ve eğlenceli olacak.

 

 

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply